sobota, 5 października 2013

Sobotni misz-masz

Blogowanie w ostatnich dniach zredukowało mi się do minimum za sprawą przetwórstwa domowego.
Do zakupionych warzyw doszły mi zielone pomidory i moja kuchnia stała się na kilka dni linią produkcyjną. Brzmi to dumnie, jednak w mini pomieszczeniu, gdzie oprócz przygotowywania przetworów równocześnie gotuje się i piecze, a do tego co chwila ktoś przychodzi po coś do picia lub przekąskę praca staję się dość uciążliwa. Miejsca na blatach zaczęło brakować, prawie skończył mi się zapas słoików i słoiczków. Za to w zimie będziemy doskonałe dżemy, przeciery pomidorowe i sałatki.
Mam nadzieję, że jak tylko nieco odetchnę wrócę do pisania na rozpoczęty już temat i wspomnę o królewskich koronach. Naszych. Polskich.

5 komentarzy:

 1. ZAPROSZENIE
  Przyszedł czytając i odwiedzając bloga.
  Mam też jeden, tylko o wiele prostsze.
  Zapraszam do odwiedzenia mnie, i jeśli to możliwe wykonaj dla nich i razem z nimi. Zawsze lubiłem pisać, wystawiać i dzielić się pomysłami z ludźmi, niezależnie od klasy społecznej, do religijnego credo, orientację seksualną lub wyścigu.
  Dla mnie, to co będzie interesująca jest nasza wymiana idei i myśli.
  Jestem tam w moim Ciemnego miejsca, czeka na Ciebie.
  I jestem już po blogu.
  Siła, pokoju, przyjaźni i Joy
  Dla Ciebie, uścisk z Brazylii.
  www.josemariacosta.com

  OdpowiedzUsuń
 2. ... ja też walczę przetworowo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w tym roku mało konfitur zrobiłam, bardzo żałuję bo zimą będzie nam brakować, u Ciebie widzę na tapecie pomidorowe przeciery.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z przetworami już w tym roku skończyłam

  OdpowiedzUsuń
 5. O rety! Ależ u Ciebie musi pachnieć w kuchni!:) Aż ślinka leci na samą myśl. Ja miałam chęć na własny dżem truskawkowy, jednak spóźniłam się, niestety. W tym roku tylko grzybki udało się zamarynować.

  OdpowiedzUsuń