sobota, 15 lutego 2014

To już nie jest teoria spiskowa - to życie

Całość tekstu pochodzi z "niezależna.pl".
Wnioski? - nie ma nas już: materialnie, moralnie, intelektualnie. Walec zaczął równać...

III RP produkuje analfabetów

III RP produkuje analfabetów - niezalezna.pl
foto: nicephoto (sxc.hu)
Tylko 2 proc uczniów w ostatnim roku nauki potrafi bezbłędnie zinterpretować tekst i logicznie to uzasadnić - podaje "Rzeczpospolita", powołując się na Raport Instytutu Badań Edukacyjnych "Szkoła Samodzielnego Myślenia".

Analiza jego wyników nie daje podstaw do opisywania polskiego systemu edukacji w takich superlatywach, jak można to było zrobić w przypadku niedawno opublikowanych rezultatów testu PISA - twierdzi gazeta.

Pracownicy IBE sprawdzili umiejętności uczniów w dwóch obszarach: języka polskiego oraz matematyki. Okazało się, że pełnej interpretacji tekstu dokonał zaledwie 1 promil chodzących do podstawówek i 2 promile pierwszaków z gimnazjum. Wyniki uczniów ponadgimnazjalnych są równie słabe. Pełną punktację otrzymało 1,2 proc. uczniów z pierwszej klasy tego typu szkół i 1,9 proc. z ostatniej.

Zaledwie 27 proc. uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych potrafiło uzasadnić wynik rozwiązania zadania matematycznego. Trudno się jednak temu dziwić, zważywszy jedną z konkluzji raportu: że są nauczyciele mający problem ze zrozumieniem treści, które mają przekazać uczniom.

8 komentarzy:

 1. Niestety dzieci nie czytają książek.
  Ja w ich wieku miałam za sobą przeczytanych bardzow iele.
  Obecnie dzieci to komputer i gry niestety,
  a to nie bardzo na razie wiem w jakim kierunku rozwija.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pal sześć polski – zawsze przy interpretacji tekstu trzeba było trafić w interpretacje jakiegoś utytułowanego durnia. Wyniki z matematyki są przerażające...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaczyna się produkcja idiotów, jak w Wielkiej Brytanii. Po prostu Polacy są za mądrzy dla kogoś. Idiotami łatwiej sterować i manipulować.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja ten temat przerabiam od 16 lat.... mam porównanie bo moja najstarsza która mas obecnie 40lat chodxiła do szkoły jak i najmłodsza 20 latka zdająca w tym roku maturę. Między poziomem ich nauczania jest PRZEPAŚĆ!!!!
  nie ma normalnej historii, ani języka polskiego kiedy wyrzuca się z bibliotek [ pisałam o tym u siebie] klasykę i polską literaturę a promuje Harry Pottera i tym podobne... młodzież NIE ZNA ANI WARTOŚCI NARODOWYCH, ANI NIE MA DO NICH SZACUNKU... oni nie sa Polakami tylko europejczykami,
  jak rozwiązuje sie tyko testy a nie mysli samodzielnie to efekt jest o jakim piszesz....
  mnie ta sytuacja przeraża , bo dkoro starsza skońcxzxyła studia i jest nauczycielką w LO to sen z oczu spędza mi przyszłośc młodszej.... nawet jeżeli skończy studia to dostanie prace w kraju? i jaką ?

  no i jeszcze jedno...dawni nauczyciele po SN byli o niebo lepsi niż większośc obecnych po studiach.... bo teraz najłatwiej studiować pedagogike czy politologie.... nawet jak sie "nienawidzi dzieci" bo i takie okreslenie od nauczycielki słyszałam...
  produkujemy tanią siłę roboczą dla "zaborców" bo Polski już nie ma....
  a mądra młodzież wyjeżdża gdzie się da....
  ech poruszyłaś problem który leży mi bardzo na sercu.... i nie mam na niego rozwiązania,,,,
  http://leptir-visanna6.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Tusk chwali się rekordową ilością niedouczonych studentów w Polsce.Dlaczego zlikwidowano szkoły zawodowe i technika.Dzieci sąsiadów po studiach nie mają szans na zdobycie pracy.
  Myślę,że nadszedł czas na dyktaturę w Polsce,bo jeśli nie zapobiegniemy,aby nasi wrogowie połknęli nas w całości,to róbmy chociaż wszystko aby nie dać się strawić.
  "www.youtube.com/watch?v=NuP_8zc3apM"
  Jak to wygląda na UJ i innych uczelniach:"www.youtube.com/watch?v=1iwN_nIgTzc"
  "www.youtube.com/watch?v=pGLupWCSgBQ"
  Polecam wszystkim wykłady prof.Andrzeja Nowaka-Filary Historii Polski na youtube.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeciwnosci
  "Nie głaskało mnie życie po głowie, nie pijałem ptasiego mleka - no i dobrze, no i na zdrowie: tak wyrasta się na człowieka. ".. Wladyslaw Broniewski
  Podobnie bylo w irlandzkiej historii pod brytyjskim panowaniem. Nauczanie dzieci bylo nielegalne. Dzieci uczono w ukryciu np za ogrodzeniem stad nazwa Hedge School - szkola za zywoplotem. Przeciwnosci to nie tylko niepozadane trudnosci, z ktorymi musimy sie borykac ale to takze zrodlo, jak mowi poeta, dla ksztaltowania charakterow. Nawet ciagle wyliczanie niegodziwosci rzadowych mozna przetworzyc na cos dobrego. Np mozna je przemielic i z takiej papki z dotakiem mentalnych przypadlosci pisac hymny pogrzebowe. Zycie to walka, defetyzm to bron wroga, wiec po co mu w tym pomagac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coraz trudniej w naszym kraju być optymistą,mieć nadzieję.
   Widzę bezradność młodych ludzi i starszych-schorowanych.
   Leżymy w rynsztoku,ale niektórzy z nas patrzą jeszcze w gwiazdy.
   "Żyj tak,jakbyś miał umrzeć jutro.
   Ucz się tak,jakbyś miał żyć wiecznie"
   "www.zosia.piasta.pl/smutek.html"

   Usuń
 7. Znalazłem kiedyś u siebie książkę do biologii do ósmej czy dziewiątej klasy z lat 50. Zakres wiedzy z botaniki był taki sam, jak dla rozszerzonej biologii z liceum dzisiaj. I chociaż nową maturę zdałem bardzo dobrze (bez przygotowań do niej!), to nigdy nie kryłem faktu, że starej matury pewnie bym nie zdał.

  OdpowiedzUsuń