środa, 10 kwietnia 2013

Co nam świergoli

Właśnie zaczął się pierwszy tej wiosny prawdziwy koncert kosów.
W tle słychać jeszcze innych artystów.
KosZięba
Wilga
czyżyk


Kowalik
Kopciuszek


 Kilka ptaszków znalazłam, ale trzeba jeszcze uzupełnić tę listę.
Najlepsze jest to, że niektóre z tych gatunków ponoć wyprowadzają pierwsze lęgi już w kwietniu.
W tym roku chyba im się nie uda?
(zdjęcia wyszperane w sieci)

7 komentarzy:

 1. Patrzę na Twoje zdjęcia i sie ucze, bo wciaz mam problem z rozróznieniem wśród ptasząt kto jest kim. Najwyzsza by była pora wiedzieć!
  Miłego, rozświergotanego dnia Gabrysiu!:-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia nie są moje tylko wyszperane w necie (zrobiłam już dopisek o którym zapomniałam)
  Jeżeli chodzi o ptaszki, to też się dopiero uczę.
  Mój ogród jest enklawą pomiędzy ogrodami w stylu betonowym i "cmentarnym" - tzn, trawniczek i rzadko posadzone tuje. Przylatuje do mnie sporo ptaszków - kiedyś nie zwracałam uwagi na to jakie. Dziś wiem, że odwiedziła mnie kiedyś raz wilga - co jest dziwne, bo to ptak leśny, mam w ogrodzie rudziki i kiedyś złożył mi wizytę czyżyk. Wtedy nie miałam pojęcia co to - tylko otworzyłam buzię w zachwycie.
  Mamy tyle ślicznych i kolorowych ptaków.
  Czas się o nich czegoś dowiedzieć :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie bardzo często pojawia się kos, zakochałam się w tych ptaszkach!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kosy towarzyszą mi od dziecka. W "starym domu" miały gniazda na specjalnej półeczce, którą papcio zawiesił pod dachem garażu. W nowym domu miały gniazdo na belce pod wiatą, a teraz gdzieś na drzewie w pobliżu - a koncerty dają na mojej czereśni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuję ptaki w mojej okolicy,troszkę informacji sobie notuję.Do moich karmników w ogrodzie i na tarasie przylatuje ponad 20 gatunków ptaków.Z rzadka przylatują drapieżne pustułki i krogulce.Potem przez dwa dni ptactwo się nie pokazuje.Jak się zbliżają krogulce to wszystkie ptaki znikają w rożnych zakamarkach.Ja wiem kiedy nadlatuje poznaję jego"pisk",widziałem też kilkakrotnie jak atakuje inne ptaki,również gołębie sąsiadów.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ptaszków u mnie kotłuje się mnóstwo, ale dopiero niedawno zaczynam je identyfikować. Wczoraj udało mi się nazwać niegdysiejszego gościa, podobnego do kanarka - to dzwoniec. Pokazał mi się kiedyś latem, przyjrzał mi się wnikliwie i odleciał ;-)
  Czasami w okolicy pojawiają się jastrzębie, ale ostatnio jest ich jakby mniej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kompletnie nie rozrozniam gatunkow ptakow, choc lubie je obserwowac. To bardzo odstresowuje. Ich zachowania przypominaja mi czasami nasze ludzkie postawy.

  OdpowiedzUsuń