czwartek, 28 sierpnia 2014

Młodzież kocha Che - Rzeźnika

Wakacje sprzyjały zakupom luzackich koszulek. Po powrocie do domu, przed rozpoczęciem roku szkolnego, a czasami nawet wtedy, takie luzackie koszulki pojawiają się na ulicach miast.
Od lat niezmiennie w krajobrazie pojawia się charakterystyczna twarz otoczona długimi włosami, nakrytymi beretem. Idol młodzieży - bandyta, "Rzeźnik z Cabany", który własnoręcznie zamordował kilka tysięcy osób.
Może pora zacząć zwracać nieświadomym tego uwagę?
KILKA SŁÓW I FILMIK O RZEŹNIKU

3 komentarze:

 1. Teraz gęba putina jest na wielu koszulkach, zwłaszcza w Rosji. Zapewne po kilkudziesięciu latach ten rzeźnik z Kremla będzie postacią "legendarną" - że tak powiem i ozdobi nie jeden tors.
  Smutne ale prawdziwe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ruskich mogę zrozumieć, że się Putinem ekscytują - u nich teraz buzują chęci powrotu "wielikoj rasiji". Chcieliby odzyskać każdy kawałek ziemi, na której kiedykolwiek stanęła ruska noga. Podejście może być we własnym kraju nieobiektywne i nieracjonalne, a zwykły bandzior i psychopata urasta do rangi wielkiego przywódcy. Jest to złe, ale w jakiś chory sposób zrozumiałe.
  Co jednak Che robi na koszulkach młodzieży w Krakowie, Warszawie, Gdańsku? Na prawdę nie ma kto tym dzieciakom powiedzieć, że noszą na piersi podobiznę bandyty?
  Po mojemu jego podobizna powinna być dopisana do innych, zakazanych, symboli komunizmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, taki wizerunek powinien być zakazany.

   Usuń