sobota, 5 grudnia 2015

Rzeczy ważne, o których się nie mówi

Pisuję mało i rzadko, ale ileż można wkładać zdjęć kolejnych (pysznych) bułeczek, czy kiełbas - mielonek w słoikach. Wróciłam też trochę do szycia - tym może się pochwalę.
Tymczasem żyję wydarzeniami w Polsce, bo przyniosą one skutki w życiu codziennym.
Na razie media, jak ognia, unikają przedstawiania pozytywnego wizerunku Prezydenta. Tymczasem ten pracowity człowiek uwija się jak w ukropie, by robić coś dobrego na forum międzynarodowym.
NIE MÓWI SIĘ o powadze osiągnięć, a mało kto wie, jak ważna była wizyta w Chinach - może stać się motorem ożywienia gospodarki na szeroką skalę. Jak się okazuje, Chińczycy już dawno zwracali się ku nam, ale polski poprzedni tzw. rząd nie wykazywał zainteresowania, bo ważniejsze były interesy innego państwa...
To fragment zaczerpnięty z bloga "Lekko politycznie":
O tym jak ważne jest to z punktu widzenia gospodarczego i geopolitycznego niech świadczy fakt, że Angela Merkel miesiąc wcześniej poleciała z wizytą do Chin zabierając ze sobą 300 niemieckich biznesmenów i szefów koncernów próbując przekonać Chiny żeby to Niemcy zamiast Polski stały się centrum logistycznym Nowego Jedwabnego Szlaku.
Z inicjatywą Jeden Pas i Jeden Szlak wiążą się inwestycje infrastrukturalne w mosty, autostrady czy koleje dużych prędkości sfinansowane przez Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych AIIB.

Kto ciekaw niech zaglądnie do źródeł: http://lekkopolitycznie.blogspot.com/2015/11/prezydent-duda-w-chinach-jakie-jest.html#more

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz