piątek, 25 grudnia 2015

Radośnych Świąt

Wszystkim czytelnikom (i nie tylko) życzę Radości, Miłości i Pokoju!

Znalezione obrazy dla zapytania święta rodzina boże narodzenieŻyje nam się często ciężko, pracowicie, szybko, ale przychodzi taki czas, że chcemy zwolnić i zastanowić się nad swoimi poczynaniami. Wszystkim potrzebne są Święta i ta odrobina ciszy, która towarzyszy im w spokojny poranek. Jak już kiedyś pisałam - Boże Narodzenie i Wielkanoc są jedynymi świętami, gdy u mnie w domu panuje cisza - nie słychać huku przejeżdżających drogą szybkiego ruchu tirów, nie ma szumu aut i buczenia autobusów. W tym roku słychać świergolące ptaki - zupełnie jakby to była wiosna.
Część rodzinki jeszcze śpi, w kącie błyszczy choinka. Spokój.
A w nocy była Pasterka, a po niej... kto chciał przyłączył się do spontanicznego śpiewania kolęd na kościelnym dziedzińcu, a by śpiewało się lepiej zebrani dostali gorącą czekoladę i grzane wino. Było sympatycznie, wesoło, odnajdywali się znajomi i krewni, by złożyć sobie życzenia, był czas na rozmowę, dowcipy i śpiew. To dlatego spać poszłam dopiero przed trzecią rano.
I pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu na pasterce było pustawo i drętwo, a o takich spontanicznych spotkaniach nie było mowy. Ludzie się zmieniają. Wystarczy iskra, która podpowie, że można. Boże Narodzenie czasami staje się dosłowne. Ludzie potrzebują radości.
WESOŁYCH ŚWIĄT!

2 komentarze:

  1. Wesołych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.

    OdpowiedzUsuń