niedziela, 25 listopada 2012

Niedzielnie - Świątecznie - Patriotycznie

Od jakiegoś czasu staramy się angażować wraz z dziećmi w działania zapobiegające utracie pamięci naszego narodu. A jest o czym i o kim pamiętać...
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Szczególny czas budzący w ludziach najcieplejsze uczucia. Kto może stara się pamiętać o bliskich i obdarować go bodaj drobiazgiem, aby czuł, że ktoś o nim pamięta.
W Polsce obchodzimy te radosne dni  w sposób szczególny: dzielimy się opłatkiem, czyli chlebem i zostawiamy wolne miejsce przy stole. Może tam usiąść każdy, bo nasza domowa Ojczyzna przygarnie każdego.
W najbliższym czasie szereg instytucji i osób prywatnych zbiera dary dla potrzebujących.
Pora więc przypomnieć, że mamy do zachowania w pamięci ludzi, którzy poświęcili dla nas w przeszłości bardzo wiele, walczyli o naszą wolność i mowę, a od lat żyją w dawnych granicach Polski, a jednak w obcym kraju.
Stowarzyszenie ODRA -NIEMEN co roku organizuje i rozwozi paczki, dostarczając je do rąk naszym narodowym bohaterom. To akcja Rodacy - Bohaterom.
http://www.odraniemen.org/
Można przygotować taką paczkę/paczki po uprzednim dowiedzeniu się, co należy do niej włożyć, lub przelać choć kilka złotych, które co do grosza będą wykorzystane na rzecz potrzebujących. W stowarzyszeniu pracują wolontariusze, którzy swoimi rękami i samochodem dostarczą paczki babciom i dziadkom - kiedyś żołnierzom polskim, czekającym na każde słowo po polsku jak na zbawienie. Zwykle żyją baaardzo skromnie. Miło jest dołączyć kartkę z życzeniami.
Zrobienie takich paczek, to nie lada praca. Kto chce może spojrzeć na moje zapiski sprzed Wielkanocy.
Ale każda praca wata jest radości, jaką te drobne dary sprawiają...
Ci, którym taka inicjatywa się podoba, niech u siebie podadzą linka do tej akcji.

1 komentarz:

  1. Przyznałam Ci blogowe wyróżnienie Liebster blog, bo mi się u Ciebie podoba, choć się nie odzywam, ale obiecuję być aktywną. Serdecznie pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń