poniedziałek, 13 sierpnia 2012

PROTESTUJĘ !!!


Szanowny Panie Premierze bardzo dziękuję Panu za próbę odcięcia pijawek które przyssały się do Polski próbując wyssać dopłaty na wiatraki. Jeśli równolegle z wiatrakami musi pracować elektrownia konwencjonalna to po co nam ten biznes, żaden wiatrak nie daje stałej czystej energii nic nim nie można zasilić. Budowane z pogwałceniem praw człowieka farmy wiatrowe niszczą środowisko i krajobraz. Nie dziwię się z przestrachu wśród wiatrakowej braci, ale oni nie trzęsą się o klimat czy Polskę, trzęsą się o wyimaginowane tony CO2 które zamienione na zielone certyfikaty zamienia się w „zielone” ale pieniądze.

Nie możemy być królikami doświadczalnymi gromady hochsztaplerów którzy w Polsce wyczuli żyłę złota. Oszustwa na umowach dzierżawnych, przekupywanie samorządowców, potajemne prace planistyczne, lokowanie wiatraków nawet 200 metrów od domów, dewastacja przyrodnicza to tylko przykłady bezdusznej scenerii która się rozgrywa dookoła nas.

Wielotysięczne protesty w całej Polsce muszą być w końcu usłyszane na Olimpie władzy.
Nie można mieć oczu szeroko zamkniętych na wykorzystywanie naszej przestrzeni publicznej, nawet obszarów docenionych prze cały świat jak Mazury.

Nie da się dziś oszukiwać i straszyć ludzi, nasze oszczędności na emisji CO2 są niczym przy zwiększającej się z roku na rok emisji gazów w Stanach, Indiach czy Chinach.

Może zamiast wypychać deweloperom wiatrakowym kieszenie papierami na które pójdzie mnóstwo drze, posadźmy te miliony drzew, będzie ładnie zielono cicho, schludnie i zasłoni polską biedę gospodarczą, oparta jedynie na eksporcie towarów z krajów emitujących najwięcej gazów cieplarnianych.
To kolejne oszustwo firm posiadających zielone certyfikaty – przerzucają brudną produkcje do krajów III świata a sami zbierają dopłaty za zieloną produkcje bez emisji

Tak trzymać Panie Premierze i koniecznie wprowadzić ustalenia odległości wiatraków od siedzib ludzkich tak jak w Anglii np, dla wiatraka ponad 150 metrów odległość musi być nie mniejsza niż 3 km. A wtedy ten biznes sam się skończy ale zmniejszy ilość strat gospodarczych i nieszczęścia ludzkiego
Pozdrawiam serdecznie zdrowo myślących.

POWYŻSZY TEKST ZOSTAŁ ZACZERPNIĘTY Z INTERNETU.

... a chodzi o to, że w gminie Lelów planuje się budowę wiatraków w pobliżu domów!
Śmierć dla przyrody, ludzi, turystyki...


Przeczytaj KONIECZNIE :

http://www.wiatrakilelow.fora.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz